niedziela, 10 listopada 2013

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jest to najważniejsze polskie święto. To rocznica wyzwolenia naszego kraju spod zaborów, w których Polska trwała aż 123 lata. W tym dniu wspominamy postaci Polaków, dzięki którym Polska stała się wolna. Jedną z najważniejszych jest Józef Piłsudski. Odegrał bardzo ważną rolę wyzwalając ojczyznę spod zaborów. Później został Marszałkiem Polski i przez wiele lat umacniał niepodległość.

Na zajęciach wróciliśmy pamięcią do odległych czasów powstania naszego państwa, kiedy to Lech założył pierwszy gród - Gniezno, a za swój znak obrał białego orła, który stał się na wieki symbolem narodowym naszej ojczyzny. Z uwagą prześledziliśmy również, jak zmieniał się nasz orzeł na przestrzeni wieków.

Na koniec dzieci rozwiązywały test dotyczący historii naszego kraju, prawie wszyscy doskonale sobie z nim poradzili.Tym, którzy interesują się historią Polski polecam film Tomasza Bagińskiego pt.: "Animowana historia Polski", przedstawiający w wielkim skrócie historię naszego państwa od początku aż po czasy współczesne.


We wszystkich polskich miastach odbędą się uroczyste obchody Święta Niepodległości. W naszym mieście plan uroczystości wygląda następująco:


Brak komentarzy: