wtorek, 19 listopada 2013

"Królestwo zwierząt"Dnia 19 XI 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W interaktywnym kinie Cinema Park na warszawskim Bemowie uczestniczyliśmy w programie pt. "Królestwo zwierząt". Odwiedzaliśmy kolejno 6 sal, w których braliśmy udział w wyjątkowych doświadczeniach.
Dzięki technologii zastosowanej w Cinema Park mogliśmy wybrać się w niezwykłą podróż po świecie dzikich zwierząt.


Sala Muzyki - "Zwierzęce rozmowy"
W tej sali dzieci dowiedziały się, jak porozumiewają się między sobą zwierzęta. Nauczyły się prawidłowo odczytywać odgłosy przez nie wydawane, a także co w języku zwierząt oznacza warczenie, skowytanie, wycie czy ćwierkanie. Na koniec dzieci same naśladowały odgłosy niektórych zwierząt (foka, małpa, kogut) przy współbrzmieniu efektów dźwiękowych i świetlnych.

Sala Wyobraźni - "Dżungla Amazonii"
W tej sali dzieci wysłuchały bardzo ciekawego słuchowiska opowiadającego o grupie przyjaciół, którzy podczas lotu samolotem rozbili się w amazońskiej dżungli. Podczas tej przygody dzieci wraz z bohaterami poznały dzikie gatunki zwierząt zamieszkujących tamte tereny oraz panujące tam zwyczaje.

Sala 3 D - "Świat z lotu ptaka"
W tej sali dzieci założyły specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybrały się w ekscytującą podróż do ciepłych południowych krajów podczas ich corocznych jesiennych podróży. Wszyscy mieliśmy wrażenie, iż wraz ze stadem ptaków wzbiliśmy się ponad chmury i szybowaliśmy w przestworzach. Dzieci dowiedziały się też, w jaki sposób  te niezwykłe zwierzęta pokonują wiele tysięcy kilometrów i jak orientują się w przestrzenie oraz dokąd lecą. Poznaliśmy też różne próby i sposoby ludzi na spełnienie odwiecznego marzenia o lataniu. 

Sala Inspiracji - "Gatunki zagrożone"
W tej sali dzieci obejrzały bardzo wzruszający film dokumentalny o małych orangutanach, które są krzywdzone przez jednych, a ratowane przez innych ludzi. Poznaliśmy ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili ratowaniu tych zagrożonych wyginięciem gatunków. Dzieci zobaczyły, jak małe orangutany, niczym małe dzieci, uczą się życia poczynając od pierwszych kroków, aż po umiejętności radzenia sobie w dzikiej dżungli, która jest ich naturalnym środowiskiem. Po obejrzeniu tego filmu wszyscy zdali sobie sprawę, jak bardzo człowiek niszczy środowisko naturalne zwierząt, co grozi w przyszłości zniszczeniem całej naszej planety. 


Sala Ruchu - "W głębinach oceanu"
W tej sali wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów. Dotarliśmy do najciemniejszych i najzimniejszych miejsc w okolicach Arktyki, do kolorowych, tropikalnych lagun. Podczas tej wyjątkowej podróży towarzyszyły nam różne efekty specjalne, mogliśmy wszystko dokładnie obejrzeć, ale też poczuć na własnej skórze powiew wiatru, krople deszczu i inne wrażenia. Rzadko można z bliska oglądać piękne, kolorowe rafy koralowe, wieloryby lub groźne rekiny.


Sala Interakcji - "Akademia zwierząt"
W tej sali dzieci uczestniczyły w interaktywnej grze, podczas której odpowiadały na wiele interesujących pytań dotyczących zwierząt. Był to test sprawdzający wiedzę dzieci po obejrzeniu lub wysłuchaniu wiadomości we wszystkich salach. Każdy z uczestników otrzymał zdalnie sterowane urządzenie, za pomocą którego odpowiadał na pytania przedstawione na ekranie. Dzieci konkurowały ze sobą indywidualnie i w grupach. Okazało się, że to dziewczynki lepiej odpowiadały na pytania, ale głównym zwycięzcą został nasz kolega - Krzyś Lisowski, który otrzymał dyplom.  
Ta wycieczka podobała się wszystkim, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Mam nadzieję, że tak przedstawione wiadomości zostaną w głowach na długo.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Gratuluje Krzysiu.Zuzanna.