czwartek, 9 października 2014

Wycieczka do Nadleśnictwa WyszkówTegoroczna jesień zaczęła się pięknie, jest ciepło i bardzo kolorowo. Najbardziej jednak widać to poza miastem.

W ostatnich dniach na lekcjach dużo mówiliśmy o lesie, zwierzętach tam żyjących oraz roślinach i właśnie dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Wyszków. Skorzystaliśmy z okazji, że pracuje tam ciocia Basi Uszyńskiej i dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. 


Dzieci wysłuchały interesującego opowiadania pana leśnika, a także spacerowały leśnymi ścieżkami. Zobaczyły z bliska i mogły dotknąć prawdziwe poroża jelenia, koziołka i wielką hubę, a później w lesie miały okazję zobaczyć różne gatunki najpopularniejszych drzew tj. dęby, brzozy, świerki, sosny, klony.

Dowiedziały się, jak określić wiek drzewa iglastego, na co mogą chorować drzewa, jakie korzyści mamy z lasu, podawały przykłady zwierząt pożytecznych i szkodników, obejrzeliśmy też wielkie kopce - mrowiska  itp.


Na koniec piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem, a dzieci wesoło bawiły się na placu.

Wszystkie dzieci dostały na pamiątkę foldery nadleśnictwa, w których znajdą wiele informacji oraz zdjęć na temat roślin i zwierząt, żyjących na tych terenach.

Taka lekcja przyrody na żywo jest niepowtarzalną okazją, aby być blisko natury i uświadamia nam, jak bardzo jesteśmy od niej zależni.Bardzo dziękuję rodzicom Basi za możliwość udziału w tych ciekawych zajęciach, a pozostałym rodzicom za udział i wsparcie organizacyjne.


Brak komentarzy: