czwartek, 23 października 2014

"Pan Andersen"Dzisiaj dzieci obejrzały spektakl pt. "Pan Andersen" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Hans Christian Andersen, zwany nie bez powodu największym baśniopisarzem świata, napisał w sumie około 150 baśni. Zostały one przetłumaczone na wiele różnych języków. Baśni o brzydkim kaczątku, księżniczce na ziarnku grochu, czy też małej syrence lub ołowianym żołnierzyku znają dzieci na całym świecie. Wszyscy je kochamy, czasem odnajdując w nich samych siebie. Jest w nich miejsce na radość i łzy, smutek i śmiech. Te baśni kochają ludzie wszędzie tam, gdzie kocha się stokrotki, motylki, słowiki, róże, łabędzie czy kaczątka.


Aktorzy z Wrocławia przedstawili nam nowe wersje baśni pt. "Calineczka", "Brzydkie kaczątko" i "Nowe szaty cesarza". Było w nich dużo humoru i zabawnych sytuacji wynikających z dialogów toczących się pomiędzy bohaterami baśni. Przedstawienie przeplatane było licznymi piosenkami, które fragmentami dzieci wykonywały wspólnie z aktorami. 


Niektóre dzieci nie do końca były zadowolone z treści przedstawienia, jest to więc świetna okazja, aby sięgnąć po oryginalne wersje baśni i przeczytać je samodzielnie. 


Brak komentarzy: