czwartek, 16 października 2014

Tajemnica ziół Od wieków ludzie stosowali zioła do leczenia najróżniejszych dolegliwości. W dawnych czasach zbieranie ziół i przygotowywanie z nich naparów owiane było wielką tajemnicą.
Dzisiaj wiemy, że to nie sztuki magiczne nadają roślinom moc, a zawarte w nich substancje lecznicze. Natura nadal pomaga człowiekowi często wspomagając leczenie tradycyjne.

Dzieci w naszej klasie przy pomocy dorosłych przygotowały piękne zielniki, w których znalazły się bardzo wszystkim znane zioła takie jak np.: babka lancetowata, pokrzywa, szałwia, nagietek, rumianek, koper, mniszek lekarski, melisa, dziurawiec, lubczyk i wiele innych.

Dzieci przyniosły gotowe zielniki do szkoły, a w klasie cudownie zapachniało. Wszystkie znalezione roślinki zostały dokładnie wysuszone, a później wklejone do zielników. Z opisów można się dowiedzieć, jakie zioła pomagają zwalczyć różne dolegliwości,  jak one wyglądają i gdzie rosną. Niektóre zioła mamusie nadal dosypują do rożnych potraw, poprawiając w ten sposób ich smak, ale również w trosce o nasze zdrowie.


Amelka, Oliwia i Karol dodatkowo wzbogacili swoje zielniki o wesołe wierszyki o ziołach.Wszystkie zielniki są pięknie ozdobione i zawierają same skarby natury.


Brak komentarzy: