czwartek, 8 maja 2014

"Księżniczka Sara" w teatrze RAMPA

Dnia 30 kwietnia pojechaliśmy do teatru Rampa w Warszawie, gdzie oglądaliśmy przedstawienie na motywach powieści F. H. Burnett pt. "Mała księżniczka".Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy małej dziewczynki - Sary, która po śmierci matki została umieszczona w pensji dla młodych panien w Londynie. Początkowo była traktowana przez wszystkich jak księżniczka. Wszystko jednak się zmieniło, kiedy rozniosła się wieść o śmierci jej ojca - angielskiego oficera. Dziewczynka została wtedy pozbawiona wszelkich przywilejów, zamieszkała na strychu i musiała ciężko pracować na swoje utrzymanie. Była jednak bardzo dzielna i te trudne chwile jej nie załamały.
Nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca i miała rację, bo koniec był bardzo szczęśliwy.


Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej teatru RAMPA

Historia była bardzo wzruszająca i nie było chyba na sali nikogo, kto nie wzruszyłby się w czasie spektaklu.

Dzieci były zachwycone rozśpiewanym i roztańczonym zespołem Teatru Muzycznego TINTILO. Nie zabrakło musicalowego tańca, pięknych piosenek, a nawet klimatu Bollywood.

Oto krótkie opinie niektórych dzieci o spektaklu:

Zuzia
Najbardziej podobały mi się kostiumy aktorów, ponieważ bardzo lubię sukienki i kryształy. Podobały mi się również piosenki, gdyż były bardzo wzruszające i piękne. Wycieczka była bardzo ciekawa, nauczyliśmy się, że w życiu nie tylko liczą się pieniądze i że nie warto być złośliwym, niemiłym i zawziętym.

Maciuś K.
Przedstawienie bardzo mi się podobało, ponieważ księżniczka Sara była sympatyczną osobą. Historia dziewczynki była wzruszająca. To było najbardziej wzruszające przedstawienie w życiu.

Franek
Najbardziej podobała mi się gra aktorów. Wyraziście grali swoje role. Zawsze wiedziałem, kiedy bohater był smutny, a kiedy wesoły.

Natalia
Najbardziej podobała mi się Sara, główna bohaterka. Była bardzo miłą i uczynną dziewczynką. Chciała ze wszystkimi się przyjaźnić. Nawet wtedy, gdy dowiedziała się, że jej tata umarł, pomagała innym. Potrafiła układać piękne bajki. Spektakl był bardzo ładny, aktorzy dużo śpiewali i tańczyli.

Kuba  S.
Podobało mi się, jak aktorzy tańczyli i śpiewali. Dziewczynka, która zagrała rolę Sary bardzo dobrze ją grała. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć to przedstawienie.

Julia M.
Bardzo podobało mi się to przedstawienie, ponieważ aktorzy występowali w starodawnych kostiumach. Bardzo wzruszyły mnie również losy głównej bohaterki Sary, która była bardzo dobra, koleżeńska i miła.

Maciuś P.
Najbardziej podobało mi się, kiedy Sara powiedziała, że wyobraźnia to potężna broń. Bardzo podobały mi się też układy taneczne. Jednym słowem piękny spektakl.

Julia Sz.
W teatrze najbardziej podobały mi się piosenki, ponieważ były bardzo radosne. Podobały mi się także stroje aktorów, były bardzo kolorowe i ładne. Nie podobało mi się zachowanie starszych dziewczynek (koleżanek Sary), ponieważ zazdrościły Sarze i skarżyły na nią. Przedstawienie było momentami bardzo smutne, ale wszystko skończyło się dobrze.

Jasiek
Najbardziej podobała mi się księżniczka Sara, ponieważ świetnie grała swoją rolę. Sara miała też dużą wyobraźnię. Ciekawe były też dekoracje. Całe przedstawienie było piękne.

Karol
Najbardziej podobała mi się gra aktorska, gdyż była dobrze opracowana i pięknie zagrana. Rola Sary byłą bardzo prawdziwa i zdziwiło mnie, że młoda aktorka tak dobrze zagrała tę rolę. Spektakl był bardzo interesujący i ciekawy.

Kacper T.
Historia była smutna, ale bardzo podobały mi się tańce w strojach hinduskich. Podobało mi się też to, że historia zakończyła się dobrze, a tata Sary wrócił.

Kuba Ch.
W przedstawieniu najbardziej podobały mi się stroje aktorów i muzyka. Były one bardzo dobrze dobrane i wprowadzały w odpowiedni nastrój.

Amelka
Bardzo podobała mi się Sara, ponieważ miała bardzo bujną wyobraźnię i opowiadała piękne bajki. Podobały mi się także piosenki, bo były bardzo radosne. Podobał mi się również taniec, ponieważ niektóre tańce były zabawne.Wycieczka bardzo mi się podobała, bo spektakl był bardzo wzruszający.

Kuba Rz.
Na scenie występowali aktorzy w kolorowych strojach. Te stroje bardzo mi się podobały, ponieważ bardzo lubię nowoczesną kolorystykę. Aktorzy świetnie znali swoje role. Uważam tak, bo bardzo lubię recytować. Całą wycieczka bardzo mi się podobała.

Oliwia
Najbardziej podobali mi się aktorzy. Bardzo dobrze odegrali swoje role. Śpiewali ładne i zabawne piosenki, a także wspaniale tańczyli. Podobały mi się ich kolorowe kostiumy. Mam nadzieję, że niedługo znowu pojadę do tego teatru.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Wszystkie opinie są piękne.Zuzia Błażejewska