czwartek, 16 kwietnia 2015

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 201516 kwietnia 2015 r. wszyscy uczniowie klas trzecich w naszej szkole pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.

Składał się on z dwóch części: języka polskiego i matematyki.
Przed godz. 9.00 reprezentacja naszej klasy tzn. Julia Maślany i Piotrek Kostrzewa, uczestniczyła w otwarciu paczek ze sprawdzianami i przekazaniu arkuszy uczniom przez panią wicedyrektor Halinę Sokołowską. 


Przed przystąpieniem do sprawdzianu uczniowie obejrzeli krótki film terapeutyczny, którego zadaniem było ograniczenie stresu towarzyszącego dzieciom przed sprawdzianem.
Każda z części sprawdzianu trwała 45 minut, a części oddzielone były 15 minutową przerwą.

Zadaniem testów było sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności trzecioklasistów, ale również zapoznanie z formułą egzaminów, które będą występowały na kolejnych etapach edukacji. Poza tym test dostarczy informacji o tym, które umiejętności uczniowie opanowali dobrze, a nad którymi trzeba jeszcze popracować.

Jak widać na zdjęciach dzieci bardzo poważnie podeszły do sprawdzianu, pracowały w skupieniu i do końca wykorzystywały czas na wykonanie zadań.

A Wam jak poszło? (możecie napisać w komentarzach)

Brak komentarzy: