wtorek, 11 lutego 2014

Dzień Bezpiecznego Internetu 2014


11 lutego 2014 r. obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. To już 10 rocznica powołania tego dnia. Hasło tegorocznej akcji brzmi: 

"Razem tworzymy lepszy Internet".Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz podejmowanie różnorodnych działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie dorosłych (rodziców, nauczycieli, opiekunów) z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.Podczas tegorocznych obchodów DBI zwraca się szczególną uwagę na to, że każdy internauta może się przyczynić do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Więcej informacji na temat obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu można znaleźć w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje na ten temat w serwisie dla dzieci www.sieciaki.pl.

W klasie obejrzeliśmy całą serię kreskówek z cyklu "Owce w sieci", na temat zagrożeń związanych z bezpiecznym korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonu komórkowego, tabletu czy smartfona. Filmy bardzo się dzieciom podobały i mam nadzieję, że w podobnych sytuacjach będą zachowywały się bezpiecznie.


Brak komentarzy: