środa, 12 czerwca 2013

"Zaczarowany świat braci Grimm"

Już po raz trzeci w tym roku wybraliśmy się do naszego kina KULTURA na przedstawienie  w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzisiaj oglądaliśmy spektakl pt. "Zaczarowany świat braci Grimm".Bohaterami spektaklu była trójka rodzeństwa, która za sprawą czarodziejskiego medalionu i księgi bajek przeniosła widzów do zaczarowanego świata różnych historii pochodzących z baśni Wilhelma i Jakuba Grimmów popularnie zwanych braćmi Grimm. Aktorzy przypomnieli nam następujące baśni: "Kopciuszek", "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "Stoliczku, nakryj się", "O dzielnym krawczyku".Zdjęcia pochodzą ze strony Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

W przedstawieniu nie zabrakło elementów edukacyjnych. Podczas podróży po zaczarowanym lesie dzieci doświadczyły lojalności wobec przyjaciół i rodzeństwa, chęci niesienia pomocy słabszym, dążenia do wyznaczonego celu i nieulegania pokusom (słodycze są dobre, ale w za dużych ilościach szkodzą).

Nasi bohaterowie doskonale wiedzieli, co jest dobre, a czego należy się wystrzegać. Byli sobie bardzo oddani i mogli liczyć na pomoc brata lub siostry. Podczas wędrówki przekonali się, że razem można pokonać wszystkie trudności, a brat lub siostra mogą być dla siebie najlepszymi przyjaciółmi.

Rodzeństwo stanowiło doskonały przykład do naśladowania.

Oprócz barwnych dekoracji dzieciom bardzo się podobały skoczne piosenki zawierające morał.

Aktorzy tego teatru jak zwykle pokazali nam bardzo wartościowe i pouczające widowisko.  


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Olbrzym był bardzo fajny i śmieszny.


Zuzia

Anonimowy pisze...

Przedstawienie było bardzo fajne i piękne.


Zuzanna