piątek, 7 czerwca 2013

Wycieczka na Dzień DzieckaDzisiaj dzieci z naszej klasy pojechały na wycieczkę do Klubu Jeździeckiego Humorek we wsi Leśniakowizna.  To był prezent od rodziców dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Na miejscu powitała nas właścicielka wraz ze zwierzętami. Swobodnie po całym terenie chodziły świnki, kozy, koty, psy, a w stajni było wiele koni. Niektórzy po raz pierwszy byli w takim miejscu i wszystko dla nich było bardzo ciekawe. Każde zwierzę można było obejrzeć z bliska, a nawet pogłaskać.


Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedziały się wielu nowych rzeczy dotyczących koni.


Już wiemy, że najszybsze są konie rasy angielskiej, a ze względu na kolor wyróżnia się konie maści srokatej, kare, gniade, białe. Wiemy też, że do koni nie można podchodzić od tyłu, a żywią się głównie owsem.


Wszystkim dzieciom bardzo się podobała jazda na koniach, podczas której trzeba było wykonywać różne ćwiczenia. Niektórzy troszeczkę się jej obawiali, ale z uśmiechem sprostali temu zadaniu. 
Bardzo wesoło dzieci bawiły się w czasie przejażdżki wozem po lesie. Widzieliśmy tam kopce mrówek, różne gatunki drzew, a pan woźnica opowiadał różne ciekawostki na temat lasu.


Nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, a dopełnieniem wszystkiego była wesoła zabawa na placu. Przez kilka godzin dzieci grały w piłkę, huśtały się na huśtawkach, zjeżdżały na zjeżdżalniach i nikt się nie nudził.

Myślę, że zarówno dzieciom jak i rodzicom podobał się ten wyjazd.


Wycieczka na Dzień DzieckaW imieniu dzieci dziękuję rodzicom, którzy zorganizowali swoim pociechom tak fantastyczny i wesoły dzień.

DZIĘKUJEMY :)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Wycieczka była bardzo fajna i pogoda też, na koniec była dobra przekąska.


Zuzanna