czwartek, 4 grudnia 2014

Musical pt."Wigilijna opowieść"

Dzisiaj oglądaliśmy piękne przedstawienie pt. "Wigilijna opowieść" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego TINTILO oparte na motywach "Opowieści wigilijnej"
Ch. Dickensa.


Historia wydarzyła się tego jedynego, wyjątkowego dnia w roku, kiedy pieniądze i wszystkie dobra materialne tracą swoją wartość i schodzą na dalszy plan, a ludzie są dla innych bardziej życzliwi i serdeczni.

Poznaliśmy głównego bohatera - chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge`a, którego czekały kolejne samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwiło go to jednak wcale, gdyż od wielu lat nie potrafił poczuć tej wyjątkowej magii Wigilii i odczuwać radości ze świątecznej atmosfery oraz bliskości rodziny.

Ten świąteczny wieczór był jednak zupełnie inny od poprzednich. Starego kupca niespodziewanie odwiedziły duchy, które pokazały mu, jakim dotychczas był człowiekiem i co może go czekać wkrótce. Pod wpływem tej niezwykłej wizyty Scrooge, ku radości wszystkich bliskich i znajomych, postanowił odmienić swoje dotychczasowe życie.Spektakl był piękny i bardzo wzruszający. Najbardziej podobały nam się kolędy w wykonaniu najmłodszych aktorów, ale zachwycił nas też taniec, który w czasie całego przedstawienia przeplatał się z głównym przesłaniem musicalu, aby duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności panował przez cały rok. 

Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Muzycznego TINTILO.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

W tym przedstawieniu najbardziej podobał mi się "Duch Jakuba"
i pracownik Scrooge'a Bob Cratchit.
Ciekawa była muzyka i piękne, kolorowe stroje.
Zainteresowała mnie oprawa
i dekoracje.
Janek D.

Anonimowy pisze...

Parę dni temu wyjechałem z moją klasą na wycieczkę, było to przedstawienie pt." Wigilijna opowieść".W tym przedstawieniu podobały mi się sceny które zagrali świetni aktorzy,jak ich wypowiedzi. Kostiumy bohaterów nie były najlepsze ani najgorsze.Najbardziej podobał mi się morał tej historii.A brzmi on tak , "Zawsze trzeba się dzielić".
Karol G.

Anonimowy pisze...

Bardzo podobał mi się musical pt. "Wigilijna opowieść", ponieważ aktorzy bardzo ładnie tańczyli i śpiewali. Nie podobało mi się jednak zachowanie Scrooge'a, który był bardzo chciwy. Na szczęście zmienił się on po spotkaniu z duchami.

Amelia S.

Anonimowy pisze...

W przedstawieniu "Wigilijna opowieść" najbardziej podobały mi się tańce ponieważ były bardzo skoczne. Niepodobały mi się stroje ponieważ były za mało kolorowe. Franciszek S

Anonimowy pisze...

W musicalu pt. "Wigilijna opowieść" najbardziej podobały mi się tańce ponieważ były bardzo wesołe. Podobały mi się również kolędy ponieważ aktorzy ślicznie je zaśpiewali.

Zuzanna B.

Anonimowy pisze...

W musicalu pt."Opowieść Wigilijna", najbardziej podobały mi się sceny' w których przychodziły duchy. Przychodziły w nocy o tej samej godzinie, równo o północy. Duchy były straszne. Aktorzy ładnie tańczyli i śpiewali.
Natalia C.

Anonimowy pisze...

W przedstawieniu pt. " Opowieść wigilijna " najbardziej podobały mi się tańce i śpiewy aktorów. Natomiast nie podobało mi się zachowanie Scrooge'a, ponieważ z nikim się nie dzielił.
Oliwia T.

Anonimowy pisze...

Przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" było interesujące. Muzyka i tańce na długo zapadły mi w pamięci. Bardzo podobała mi chrakteryzacja jednego z duchów, który m.in. miał zawieszone długie i ciężkie łańcuchy.
Kacper M.