poniedziałek, 24 listopada 2014

Jakie książki lubimy czytać najbardziej? "Kto czyta żyje wielokrotnie"
Józef CzechowiczW ostatnich dniach dużo czasu poświęciliśmy książce. Dzieci poznały historię książki i początki pisania. Dowiedziały się, jak wielkie znaczenie dla rozwoju pisma miało wynalezienie druku przez Jana Gutenberga. Prześledziliśmy wspólnie tę długą drogę począwszy od pisma obrazkowego aż po czasy współczesne, kiedy książki powstają niemalże błyskawicznie.

Dzisiaj dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki. Wśród nich znalazły się zarówno komiksy sprzed lat z serii "Tytus, Romek i Atomek", jak i nowości tj. "Zyzia ...", napisana przez znaną wokalistkę Agnieszkę Chylińską. Wielbiciele piłki nożnej czytają książki o najlepszych piłkarzach tj. Ronaldo czy Messi, a wielbiciele przyrody książki o zwierzętach i roślinach. Znaleźli się też miłośnicy wierszy, baśni, opowiadań fantastycznych i wesołych zabawnych historii o Karolku, Michałku, Mikołajku, Alfie itp.

Niektórzy chętnie opowiadali o swoich książkowych bohaterach, próbując zachęcić w ten sposób do zapoznania się z ich książkami. Wysłuchaliśmy wszystkich opowiadań z wielkim zainteresowaniem.

 Mam nadzieję, że ta lekcja będzie dla dzieci zachętą, aby sięgnąć po którąś z naszych propozycji.


Życzymy wszystkim czytelnikom miłych jesiennych wieczorów z ukochanymi książkami!


Brak komentarzy: