wtorek, 8 kwietnia 2014

"Żyjmy zdrowo"

apel

Pod takim tytułem przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy dzisiaj naszym koleżankom i kolegom krótki apel.
Zaprosiliśmy na przedstawienie najstarszą 107 - letnią mieszkankę Wołomina, w którą wcieliła się Zuzia, a ona udzieliła nam wszystkim wielu rad, jak żyć, aby dożyć tak sędziwego wieku.Pani Genowefa Tralalińska przypomniała wszystkim, jak ważny dla dobrej kondycji jest ruch i codzienne gimnastykowanie się, przestrzeganie zasad higieny osobistej, unikanie hałasu, odpowiednia dieta, a także dobry humor i zabawa.Nasze wspaniałe AGENTKI JOGURTOWE namawiały dzieci do spożywania witamin pod postacią warzyw i owoców. Poradziły, aby zrezygnować ze słodyczy, chipsów i pepsi - coli, a codziennie zjadać smaczne jogurty, bo w przeciwnym razie dopadną nas różne choroby, np. ból brzucha, otyłość, próchnica, mdłości czy brzydka cera.


Mamy nadzieję, że słowa naszych wierszy i piosenek przypomną się wszystkim wtedy, gdy będą chcieli sięgnąć po słodycze, hałasować podczas przerw, czy unikać ruchu na powietrzu.

Pamiętajcie, o zdrowie musimy dbać od wczesnego dzieciństwa, a dożyjemy 107 lat jak nasza babcia.
Bardzo dziękuję dzieciom za mobilizację i piękny występ, a także mamusiom Natalki, Gabrysi, Zuzi i Kacpra T. za pomoc przed, podczas i po apelu. Zdjęcia podczas apelu robiły mamusie Zuzi i Julki, za to również bardzo dziękuję.


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

:))))

Anonimowy pisze...

<3