środa, 18 grudnia 2013

Jasełka bożonarodzenioweW ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy do naszej klasy rodziców, gdzie dzieci przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe. Nasza sala na ten wyjątkowy wieczór zamieniła się w stajenkę betlejemską, nad którą świeciła gwiazda betlejemska, a dzieci poprzebierane w stroje Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów przedstawiły inscenizację obrazującą sceny związane z Narodzinami Jezusa.

Dzieciątku przyszli się pokłonić bohaterowie dziecięcych bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka, Jaś z Małgosią, Pinokio oraz Rybak ze złotą rybką.

Wszystkie dzieci pięknie wyglądały, jeszcze piękniej recytowały i śpiewały kolędy. Na zakończenie złożyły Rodzicom świąteczne życzenia.

Za kolędę dziękujemy,
zdrowia, szczęścia winszujemy,
na ten NOWY ROK.
Byście byli wesołymi
oraz błogosławionymi,
na ten NOWY ROK.

Rodzice odwdzięczyli się swoim pociechom gromkimi brawami i całusami. Mali aktorzy całkowicie sobie na to zasłużyli.

jasełka


Zgodnie z naszą polską tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, a później częstowaliśmy się słodkościami, przygotowanymi przez mamusie.


Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec wrażeń, nagle usłyszeliśmy dźwięk dzwonka. Okazało się, że to wcale nie jest szkolny dzwonek, do naszej klasy przyszedł Mikołaj z workami wypełnionymi prezentami. Dla dzieci był to niespodziewany, choć bardzo wyczekiwany Gość. Było dużo radości, bo wszystkie dzieci dostały piękne prezenty.


Spędziliśmy bardzo miły i wzruszający wieczór.
Szczególne podziękowania należą się Dzieciom - głównym aktorom, a także Rodzicom, którzy pomagali skompletować kostiumy (nie tylko dla własnego dziecka), przygotowali piękny, wigilijny stół, a na koniec posprzątali salę.

Wszystkim bardzo dziękuję!!!


Brak komentarzy: