czwartek, 17 października 2013

"Jaś i Małgosia"

Oglądaliśmy dzisiaj w wołomińskim kinie KULTURA przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Jaś i Małgosia".


Treść widowiska na motywach baśni braci Grimm jest znana wszystkim dużym i małym, ale i tak z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy historię rodzeństwa, które zła macocha wyprowadziła do lasu, aby tam zginęły z głodu. Jednak ten podstęp jej się nie udał. Dzieci znalazły w lesie piernikową chatkę, która należała do złej czarownicy. Wiedźma miała zamiar je zjeść, ale najpierw chciała je podkarmić. Małgosia wraz z kotem, przy pomocy dobrego zaklęcia, pozbyła się czarownicy. Dzieci szczęśliwie wróciły do domu, gdzie czekał na nie szczęśliwy ojciec, który wygonił wstrętną macochę.

I jak to w baśniach bywa zło zostało ukarane, a dobro nagrodzone.Oprócz pomysłowej, błyskawicznie zmieniającej się dekoracji wszystkim bardzo się podobały barwne kostiumy, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów.Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.Brak komentarzy: