piątek, 12 kwietnia 2013

Inscenizacja wiersza pt. "Koty"
27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Nasze zajęcia w ciągu kilku dni toczyły się właśnie wokół tego tematu. Postanowiliśmy przygotować krótką inscenizację wiersza Doroty Gellner pt. "Koty"

Każde dziecko samo wybrało sobie rolę i nauczyło się tekstu na
pamięć. Wybór nie był zbyt wielki, ponieważ w wierszu występują tylko koty i dzieci oraz narrator. Było więc kilku narratorów, kilka kotów i kilkoro dzieci.

Mali aktorzy przygotowali w domach z pomocą rodziców piękne stroje, każdy kotek był inny, a dzieci zadbały o miseczki z pokarmem dla kotków.

Właśnie dzisiaj odbyła się premiera naszego przedstawienia. Dzieci starannie się do niej przygotowały i pięknie zagrały. Wcześniej oczywiście wykonały plakaty, które reklamowały ten występ. Wszystkie plakaty można obejrzeć poniżej.


Plakaty do inscenizacji wiersza "KOTY"

Premiera bardzo nam się udała, dzieci pięknie wystąpiły przed rówieśnikami z kl. Ia oraz młodszymi kolegami z zerówki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z występu.


Po kliknięciu zdjęcia można obejrzeć występ dzieci.Więcej zdjęć znajduje się w poniższym albumie.Inscenizacja wiersza "KOTY"

Brak komentarzy: