czwartek, 24 stycznia 2013

Wizyta w bibliotece miejskiej


Dzisiaj byliśmy na bardzo wesołych i ciekawych zajęciach w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w naszej szkole.

Okazało się, że niektóre dzieci są tam nie po raz pierwszy.

Na początek piękna wróżka prosto z bajki przywitała wszystkie dzieci i wprowadziła je w cudowny świat książek. To była pani Iza, znana i lubiana przez wszystkich małych czytelników pani bibliotekarka.

W trakcie zajęć dzieci oglądały różne książki i wyszukiwały różnice między nimi. Dowiedziały się też, z jakich części składa się każda książka. Wysłuchały również treści książki o ulubionym bohaterze - żółwiu Franklinie i jego przygodzie z książką z biblioteki.


Później oglądały książki, o które dbają wszyscy czytelnicy oraz takie, które inne dzieci zniszczyły podczas nieprawidłowego ich użytkowania. Wszyscy doszli do wniosku, że książki to takie skarby, z którymi trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie.
Na zakończenie Martynka i Piotruś pokazali wszystkim koleżankom i kolegom, jak należy prawidłowo wypożyczać książki.

Wizyta w bibliotece

Lekcja bardzo podobała się wszystkim dzieciom, tak ją oceniły głośno klaszcząc. Na pamiątkę dostały od pani Izy kolorowe zakładki do książek, które będą służyły do zaznaczania miejsca, gdzie skończyły czytać.

Mam nadzieję, że wiele dzieci zapisze się do tej biblioteki i będą wraz z książkami odkrywać coraz to piękniejsze bajkowe miejsca.
 

Brak komentarzy: